עותק של HQ2A4278

דנה

דנה היא לקוחה שלי. זאת הגדרה צרה מאוד כי מאז שדנה קנתה ממני בפעם הראשונה, הפכנו לחברות. אני חוברת ללקוחות שלי, מקשיבה, מתייעצת, מייעצת וסאקרית של חוויות מחדר הלידה.

באחת השיחות שלנו דנה כתבה לי ״לילך את יודעת, לפעמים אני שואלת את עצמי: המוצר הזה שלילך פרסמה עכשיו, אני באמת אוהבת אותו או שאני אוהבת אותו בגלל שלילך אוהבת אותו?״ אני מודה שבשנייה הראשונה נעשה לי רע. דנה גם אמרה שהיא מכירה בנות נוספות ששואלות את אותה השאלה. ממממממממ באסה אבל רגע! למה זה מעציב אותי? אני שואפת לחפור בזה ומחליטה להזמין את דנה להתארח בבלוג הזה.

חיפשתי מבט מהרהר

לילך: דנה, ברוכה הבאה! קודם כל ספרי לי, חוץ מלהיות אמא של רוני מושלמוני- במה את עוסקת?

דנה: כרגע אני נהנת להיות אמא של רוני ובספטמבר אחזור לנהל את הגן שלי, להיות אמא של 35 עד השעה שתיים.

לילך: בהצלחה עם להחליף חיתולים לילדים אחרים. זה משהו שמשתנה בך לעד אחרי הלידה… וברצינות, מנסה להבין למה מה שכתבת מציק לי?

דנה: אני חושבת שלפעמים חשיבה ביקורתית יכולה להתפרש כדבר שלילי, אבל כשאני רוכשת עבור רוני, אני חייבת להפעיל חשיבה ביקרותית כדי להיות מדוייקת לצרכים שלה. אני מניחה שזה זהה לדרך שלך כשאת בוחרת עבורנו מוצרים.

לילך: תכלס אני מביאה הרבה מוצרים ולא קורה לי הרבה אבל כן קורה לפעמים שלקוחה מתקשרת ושואלת אם אפשר להתחרט. אמיתי- היא לא צריכה את מה שהיא קנתה. אני חושבת שזה החלק הכי מבאס בעבודה שלי, כי זה אומר שמשהו בתהליך הבריא של מוכרת טובה וקונה חכמה, נפגע.

דנה: מצד שני אנחנו חיות בעולם של שפע, המגוון עצום ולפעמים מרגיש שהכל גם נחוץ וגם יפה מידי בשביל להשאר על המדף בחנות.

לילך: אז תיהיו ביקורתיות. תדעו שאני אוהבת מה שמתאים לישי, לבנות ולי. זאת הקניינות שלי- מוצרים עם חיי מדף ארוכים, בצבעוניות עדינה, שפותחים את הראש והדימיון, בעלי חומריות גולמית וריח של עץ. ממליצה להאט בתוך השפע, לחזור לחשוב פשוט. לדוגמה, אפשר לגייס כמה חברי משפחה לקניית מתנה אחת שווה ביום הולדת – זאת לא הפעם הראשונה שאתן שומעות את זה ממני. אפשר לבטל את חדר המשחקים בבית- הוא מקור לשפע במובן הרע של המילה.

דנה: מסכימה לגמרי. ואם נחזור להתחלה? למשפט שקצת ביאס אותך?

לילך: מבינה שכשאת שואלת את עצמך האם זאת לילך או אני? את בעצם מנסה לחזור לדנה. אני לא בטוחה שזה אפשרי לגמרי כי בסוף הדעות שלנו הן סך כל מה שעברנו וגם מי שהשפיע עלינו. אבל זאת כן האטה ומיקוד. חוץ מזה אני רוצה להאמין שאם מישהי מושפעת ממני- היא מושפעת לטובה:)) תודה דנה!

המקום שלי להאטה https://www.instagram.com/slow_roads/